Tótkomlósi Evangélikus Óvoda bemutatása, elérhetősége

"Nem alakíthatjuk gyermekünket olyanra, amilyenre szeretnénk.

Úgy kell elfogadnunk és szeretnünk őket, ahogy Isten adta."

(Johann Wolfgang von Goethe)

Intézményünk ökumenikus nyitottságú egyházi óvoda, melynek fenntartója a Tótkomlósi Evangélikus Egyházközség.

Az óvoda 1992 óta működik, jelenleg három korcsoportban, 5 óvodapedagógus, 3 dajka és 1 gazdasági vezető segítségével folyik

a nevelő-oktató munka.

Helyi Óvodai Programmal dolgozunk, melynek három legfontosabb eleme:

- a néphagyományőrzés

- a keresztyén-lelki nevelés

- a szlovák nyelvoktatás.

Célunk az, hogy a gyermekek életkori és egyéni sajátosságait figyelembe véve elősegítsük személyiségük harmonikus fejlődését a keresztyén értékek követésével, érzelemmel gazdag életet biztosítva számukra.

A csoportoknak egyházközségünk lelkésze teremti meg a heti egy alkalommal szervezett hittan foglalkozások alkalmával, valamint az óvónők által tartott napi áhítatok és az ovis egyházi énekkar nyújtják a további lelki segítséget a gyermekek számára.

Az óvoda épületében három esztétikusan kialakított, nagy méretű, galériás csoportszoba, öltöző-folyosó, gyermekmosdó és sószoba várja a gyermekeket.

A tágas udvaron füves és homokkal szórt területen, a biztonsági előírásoknak megfelelő udvari játékok elégítik ki a gyermekek nagy mozgásigényét.

Évente kétszer zenés előadás vagy koncert megtartásával színesített Családi délután szervezésével igyekszünk változatossá tenni óvodánk életét, ahol az érdeklődők játékos vetélkedőn, kreatív tevékenységeken vehetnek részt.

A gyermekek számára biztosított tevékenységeken kívül lehetőség nyílik ingyenes zene-ovis, néptánc és a Mesterségek Házában kézműves foglalkozásokon való részvételre. Szintén ingyenesen, szakember segítségével úszás-oktatást, ovi-tornát, lovaglást is kipróbálhatnak.

Mindezeken kívül Orosházára színházlátogatást, kirándulást és gyermeknapi programot is szervezünk.

Szeretnénk, ha a gyermekek jól éreznék magukat óvodánkban. Fontos a szülők elégedettsége is, hiszen csak velük együttműködve érhetjük el, hogy zökkenőmentes legyen az iskolába való átmenet.

Név: Tótkomlósi Evangélikus Óvoda
                                                                                                       Cím: 5940 Tótkomlós, Aradi út 2.

Honlap: http://komlosiovi.lutheran.hu

E-mail cím: eovoda@freemail.hu
                                                                                                         Telefon / Fax: 68-460-821

Mindenkit szeretettel várunk óvodánkba!