Elfelejtett jelszó?

Versenyfelhívás 2017

A reformáció 500. évfordulója alkalmából a Tótkomlósi Evangélikus Egyházközség és az Országos Szlovák Önkormányzat vetélkedőt hirdet.

Versenyfelhívás 2017

Reformáció 500

VERSENYFELHÍVÁS

A reformáció 500. évfordulója alkalmából a Tótkomlósi Evangélikus Egyházközség és az Országos Szlovák Önkormányzat vetélkedőt hirdet, amelynek első részére a 2016/2017-es tanév II. félévében kerül sor. A második részt ősszel, azaz 2017/2018-as tanév első félévében szeretnénk lebonyolítani.

Témák: I. Cirill és Metód – Elő reformáció a szlávok között (2016-17. tanév)

Cirill és Metód missziója, anyanyelvű liturgia 860-ban Blatnohradon (Zalavár)

II. A reformáció - Reformáció a szlávok között (2017-18. tanév)

A reformáció öröksége a történelmi magyarországi szlovákságára

A vetélkedő mindkét része 3 fordulóból áll, és döntővel zárul, ahol az 5 legjobb csoport mérheti majd össze tudását. A jelentkezők a tanév folyamán háromszor kapnak feladatsorokat, melyek segítik felkészülésüket és a visszaküldött megoldásokkal egyúttal selejtezőként is szolgálnak. A résztvevők Cirill és Metód tevékenységéről és a reformációról szerezhetnek átfogó ismereteket az iskolai tananyagnál mélyebb szinten.

Csoportok létszáma: 4 fő (6-8. osztály, vegyes csapatok is lehetnek)
Nevezés határideje: 2017. február 20.
A fordulók megoldásait március 20. és április 20. és május 19-ig várjuk.
A vetélkedő első döntőjének várható időpontja 2017. május vége, június eleje

A döntő helyszíne: Zalavár

Díjazás: fődíj, az első csapat ingyenesen vehet részt a 2017-es nyári szlovákiai bibliai táborban, a résztvevők további értékes nyereményekben részesülnek

A részvétel díjtalan. A jelentkezést a mellékelt jelentkezési lapon várjuk postai úton vagy szkennelve vagy e-mailben. (a versenykiírás, a feladatlapok és a jelentkezési lap letölthető: totkomlos.lutheran.hu weboldalról)

Információ és jelentkezés :  Szpisák Attila evangélikus lelkész

Telefon: 06-20-426-5104

E-mail: attila.szpisak@gmail.com

Cím: 5940 Tótkomlós, Luther u. 1.

A feladategységek felépítése
A megadott irodalom tanulmányozása:

H. Tóth Imre: Cirill-Konstantin és Metód élete, működése

Pannóniai legendák – Cirill és Metód szláv apostolok élete

Internetes források

Feladatok
• egy feladatlap, mely tesztszerűen feltett kérdésekkel konkrét ismereteket kérdez vissza
• valamely jelenet vagy történet rajzos illusztrációja
• egy kézműves feladat, melyet a csapatok otthon végeznek el, majd fotódokumentációt küldenek

• egy szlovák nyelvű kérdéssor

Az egyes feladategységek egymásra épülnek, mindig csak az előző feladatok megoldása után kapható újabb egység, ezeket egy megadott e-mail címre küldjük.

Az egész éves felkészülés reményeink szerint nem csak azokban hagy majd maradandó élményt, akik a végén összemérik tudásukat, hanem valamennyi résztvevőben, legyen az diák vagy tanár. Az életkori sajátságokat figyelembe véve kutatásra, logikus, innovatív gondolkodásra késztet, ugyanakkor fejleszti a manuális képességeket, a gyakorlati érzéket és kreativitást is. A csoportmunka segíti a csapatszellem kialakulását, és tapasztalatot nyújt a team munkához.

A menet közben felmerülő kérdésekre szívesen válaszolunk a fent megadott elérhetőségeken.

Együttműködésüket előre is köszönjük, és reméljük, hogy valamennyiüknek sok kellemes élményt és örömet fog majd hozni úgy a felkészülés, mint a vetélkedő.

« 2018. november »
november